Musím alebo chcem?

Autor: Marian Holický | 10.1.2014 o 15:53 | (upravené 10.1.2014 o 16:30) Karma článku: 5,83 | Prečítané:  301x

Na jednom zo spoločných stretnutí „debatného krúžku" sme si položili otázku: „Musím alebo chcem?". Otázka sa týkala toho, či je našou úlohou v živote vyjadriť svoju vlastnú identitu a dať svetu zo seba to najlepšie. Musím, pretože ak nedosiahnem sebarealizáciu, naplnenie svojich vnútorných túžob, nebudem šťastný. Z toho vyplýva, že musím dať svetu zo seba to najlepšie, ak chcem byť šťastný. Chcem, pretože keď idem „na plný plyn", vtedy ma život naozaj baví a cítim, že život má zmysel. Z toho vyplýva, že chcem dať svetu zo seba to najlepšie.

Paradoxne prichádzame k záveru, že pýtať sa, či musím alebo chcem dať zo seba to najlepšie, nedáva žiadny zmysel. Takúto otázku sa nemusíme pýtať, treba sa len zmieriť s tým, že niet inej cesty :-).

Podobne sa môžem spýtať, či mám na výber pri rozhodovaní sa, čo urobím so svojou životnou energiou. Mám dve možnosti.
Energiu môžem spotrebovať alebo investovať. Minutý čas (premárnený) je navždy stratený. Naproti tomu čas investovaný vo forme učenia sa, vytvára celoživotný prínos vo forme poznania, vyššej prosperity a radosti.
Urobte si z dnešného dňa svoj deň s veľkým „D" - rozhodnite sa práve teraz, že investujete svoje najcennejšie imanie, ktorým je váš čas, do učenia sa a aplikácie vecí, ktoré vás posunú bližšie ku naplneniu vašich túžob.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je otázna.

KOMENTÁRE

Prečo sa chce Bednár zhovädiť ako propagandista premiéra

Tomáš je z iného sveta, jemu sa dá rozumieť.


Už ste čítali?